piątek, 16 czerwca 2017

Anna Sakowicz - Żółta tabletka plus Opowiadania i Humoreski

Żółta tabletka plus to zbiór kilkunastu opowiadań, w których dominuje czarny humor, groteska i absurd doprawione odrobiną surrealizmu i purnonsensu. Humoreski stają się doskonałym antidotum na nudę i zły humor.
Łączą różne konwencje, zwierają aluzje literackie. Bohaterami zbioru są nietypowe postaci: zmutowany lis telepata, śmierć ze średniowiecznego dialogu, laleczka voodoo, anioł, samobójczyni czy redaktor na głodzie, których losy pobudzają do refleksji na temat ludzkiej natury.
Koniecznie przechowywać w domowej biblioteczce! 
Dawno tak się nie obśmiałam oraz nie popłakałam się ze śmiechu podczas czytania, tę książkę trzeba koniecznie mieć u siebie, przeczytać ją. Dla autorki wielkie szapo ba ! 

Mimo że powieść ma tylko 143 strony to naprawdę warto po nią sięgnąć i przeczytać. Czy zmieni wasze życie ? Wasz pogląd na świat ? Bez wątpienia tak ! Jak autorka robi to, że przy każdej powieści czy krótkiej, czy długiej włada swoim czytelnikiem ? Pochłania go? Nie wiem. Wiem jedno, że warto dać się obezwładnić na chwilę, podczas przygody z twórczością Anny Sakowicz.
Przy książce spędziłam jeden dzień, dzień pełen wrażeń i powiem wam, że nie żałuję.A ty jak sięgniesz po Żółtą tabletke ? A może już to zrobiłaś /eś i nie wiesz, czy warto ją przeczytać ?

Zaryzykuj nic nie tracisz a może okaże się, że to była dobra decyzja ?

Zaczytana z czystym sercem poleca !


Za możliwość przeczytania dziękuję autorce oraz wydawnictwu Szara Godzina .

2 komentarze:

  1. Z chęcią bym przeczytała coś co rozbawi mnie do łez. Także z przyjemnością sięgnę po tę książkę, jeśli będę miała tylko okazję :)

    OdpowiedzUsuń