wtorek, 7 lutego 2017

Ewa Formella - Płacz Wilka

Problemy , o których się nie mówi , sytuacje , których się nie zauważa , uczucia, które się ignoruje . Świat jakiego się nie dostrzega , odwracając głowę w drugą strone , aby go nie widzieć . To wszystko można znaleźć w powieści w której za pośrednictwem młodej dziewczyny spotykamy ludzi , których na co dzień wielu znas omija


Poznajemy główną bohaterka Hannę Sztok, studentkę wynajmująca stancję u życzliwej i bardzo opiekuńczej starszej pani Janiny.

Pewnego dnia otrzymuje wiadomość, że została ona spadkobierczynią pięknego i dużego domu. 

Ta sytuacja bardzo ją zaskoczyła i zdziwiła, ponieważ nie utrzymywała kontaktu ze swoim ojcem.

Jednak decyduje się pojechać i zobaczyć ten budynek, na miejscu okazuje się, że budynek znajduje się na odludziu w lesie. Sytuacja trochę ją przeraża, że będzie musiała spędzać utaj samotnie spędzić czas. 

Lecz ponownie zostaje zaskoczona, ponieważ dom jest pełen ludzi. Ludzi niezwykłych , którzy skrywają różne tajemnice.

Co Hanna postanowi ? Jak będą wyglądać jej dalejże losy w tym miejscu ? Czy odnajdzie się tu, czy poczuje dom pełen ciepła ?

 Tak naprawdę sięgając po powieść Ewy Formelli nie wiedziałam czego mam się spodziewać. Gdy sięgałam po powieść Płacz wilka dostrzegłam niezwykła, tajemniczą wieź z bohaterami książki, intryguje. Przekonałam się też, że świat nie jest taki całkiem zły. Z Płaczącym wilkiem spędziłam dzień, książka jest bardzo wzruszająca, nie raz w kąciku pojawiły się łzy. Powieść jest wielowątkowa, autorka we wspaniały sposób porusza temat biedy, przemocy fizycznej, depresji czy wykluczenia przez rodzinę. Czy można wspaniały sposób poruszać tak trudne tematy ? Owszem można i autorka zrobiła to w piękny, niezwykły sposób.
Autorka sporo czasu poświęca rodzinie. Uświadamia nam przy tym, jak ważna dla nas powinna ona być, lecz nie u każdego z nas pojawiają się takie priorytety. Nie koniecznie musi być rodzina łącząca więzi krwi. 

Może w niektórych recenzjach się powtarzam, ale ta powieść naprawdę jest emocjonująca, wzruszająca. Częściej powinniśmy sięgać po takie książki, częściej po polskich autorów. Bo tu właśnie jest wspaniała Polska autorka, polska świetna powieść, przez niektórych niezauważalna. Tylko dlaczego nie sięgamy po polskich autorów ? Po polskie książki ? Dlaczego uważamy, że to co zagraniczne jest lepsze ? Że to właśnie zagraniczni pisarze piszą świetne książki ?


Mnie urzekła historia Hanny Sztok, urzekła mnie jej walka. 

I jeszcze nie raz sięgnę po Płacz Wilka, a wy skusicie się sięgnąć po  powieść ? 

Z całego serca będę polecać tą ksiażkę, bo jest naprawdę dobra.Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz