czwartek, 22 grudnia 2016

Anna Sakowicz - Niedomówienia

Poznajemy główną bohaterkę Jankę, czterdziestolatkę, która żyje zupełnie po swojemu. Janka jest współwłaścicielką drukarni, nie posiada ani męża, ani dzieci, kocha swoją pracę.

Kobieta każdą wydrukowaną książkę ze swojej drukarni, zawsze zostawia na pomniku Gutenberga w Gdańsku.

Pewnego dnia w tym niezwykłym miejscu znajduje tajemniczą fotografię, przez którą ktoś zaczyna z kobietą grę. 
Czy Janka odgadnie kto zostawił fotografię ? Jak odmieni się jej życie ?Niedomówienia jest to niezwykłą opowieść o kobiecie, która kocha swoją pracę, a także robi to z pasją . Anna Sakowicz poraz kolejny udowadnia jak potrafi dobrze pisać . Po raz kolejny zabiera mnie w podróż ze swoimi bohaterkami w piękny sposób . Niedomówienia jest bardzo ciekawie, a także świeżo napisana . Lubię czytać książki gdzie są pewne niejednoznaczne sytuacje , niepewności . Jankę czytelnika ( a przynajmniej mnie ) łączy jedna rzecz , miłość do książek .

Autorka swoim zakończeniem zostawia jakąś otworzona bramkę , furtkę , która działa na dość dużej wyobraźni czytelnika . Swoją książką potrafi wiele namieszać w głowie czytelnika . Książka Niedomówienia jest książką wędrującą po czytelnika głowie przez dłuższy czas po jej zakończeniu . 
Bardzo lubię sięgać po twórczość Anny Sakowicz , ponieważ daje swoim bohaterkom bardzo trudne wybory , w podjęciu decyzji na całe życie . Nie tylko bardzo dobrze pisze , świeżo tak jak już wspomniałam wcześniej , lecz pozwala wejść do świata głównych bohaterek i przeżywać z nimi ich życie 
Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

2 komentarze:

  1. Też ją czytałam i mam podobne wrażenia :)
    Pozdrawiam serdecznie

    OdpowiedzUsuń