czwartek, 3 listopada 2016

Nina Majewska-Brown - Wakacje

Wakacje są to taki wymarzony czas na spędzenie czasu z rodziną dla Niny, Bartka i dzieciaków, by wyruszyć do pięknej słonecznej Hiszpanii. Rodzina bawi się świetnie, sielanka trwa, wakacje są dla nich odpoczynkiem i spędzeniem wspólnie czasu. Do momentu, gdy w Hiszpanii nie pojawiają się rodzice Bartka, którzy nie znoszą ani Niny, ani dzieciaków. Wszystko idzie naprzód,są dobre i złe chwile. Do chwili aż jest cios w Ninę, a także w czytelnika. . .ale to sami musicie się przekonać. Wakacje jest to idealna powieść z życia wzięta, ujmująca jak można mieć wszystko by za chwilę stracić jeszcze więcej. Historia także opowiada jak być silną i za moment wyjść z tego jeszcze silniejsza i bardziej doświadczoną w życiu.


Niespodziewany zwrot akcji w książce sprawia, że bohaterka musi na nowo uporządkować i przewartościować swój świat.

Książka należy do tych łatwych, przyjemnych, sympatycznych, bardzo dobrze się ją czyta pożarłam ją w całości i dość szybko .
Historia Wakacji jest to książka o zwczyajnym życiu , zwykłej codzienności . 

Można rzec, że książka jest to historia słodko-gorzka . Powieść w dość zabawny sposób potrafi zdemaskować nasze kompleksy i każdy czytelnik w niej znajdzie coś dla siebie. Na pewno Wakacje historia Niny i Bartka długo pozostanie w mojej pamięci i na pewno nie raz po nią sięgnę.


Za     możliwość przeczytania książki dziękuję autorce a także wydawnictwu REBIS.

2 komentarze:

  1. Książkę widziałam w bibliotece, po twojej recenzji nie zawaham sie jej wypożyczyć

    OdpowiedzUsuń