czwartek, 5 października 2017

Anna Emilia Matracka - Życie poezją myśli i słowa

                         „ Wspomnienia


              Ta sama chwila w życiu się nie zdarza

               A burza nie zawsze grzmotem poraża

               Te same dni nie tak pełne są szczęścia

                Łąka na lato staje się piękniejsza

                 Ptaki nie lecą tą samą drogą

                 Kwiaty bez wody istnieć nie mogą

Czym jest poezja ? Czy jest łatwa ? Dlaczego nie każdy po nią sięga? Dlaczego tak trudno ją zrozumieć? Co mi da, że przeczytam jak nie zrozumiem? Do czego mnie to zaprowadzi?
To najczęściej zadawane pytania przez osoby, które chcą sięgnąć właśnie po poezje a się boją. Czego ? Zazwyczaj, że, nie zrozumieją to, co przeczytają, że się ją trudno czyta, a przecież to raptem kilka wersów.
To prawda to czasem kilka wersów, a czasem kilkanaście, lecz pisane emocjami, uczuciami, które autora w danym momencie nie opuszczały. Czasami pisane z radością, czasami ze smutkiem a czasami z melancholia. Poezja nie jest łatwa, nie należy także do tych najbardziej i częściej sięganych. Każdy wiersz skłania czytelnika do przemyśleń, do smutku czy radości, skłania swojego czytelnika do przemyśleń nad sensem życia, miłości.
Mnie samej, czasami jest trudno sięgnąć po poezję, ale gdy za oknem pojawia się zimy, deszczowy jesienny wieczór, łatwiej jest siąść pod kocem z kubkiem kawy czy herbaty i zatracić się w poezji.

Wspomnienia, jest to wiersz przeniesiony z okładki, dlaczego właśnie zaczęłam recenzje od tego wierszu? Przyznam się wam, że wzbudził we mnie dużo emocji tych dobrych i tych złych dlatego postanowiłam, że właśnie nim zacznę.
Wiem, że nie każdy z was zdecyduje się po sięgniecie poezji. Ale chciałabym każdego z was zachęcić do czytania tomików poezji, naprawdę dowartościowują nasze życie.

Za możliwość przeczytania książki/tomiku dziękuję wydawnictwu Psychoskok.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz