czwartek, 20 lipca 2017

Krystyna Bezubik - Raj na Kredyt

Bilet do raju, który kryje się gdzieś za rogiem. Wystarczy wsiąść do pociągu. Przejechać setkę kilometrów.


Powieść o pragnieniu zmiany i wewnętrznym dojrzewaniu. Ironiczna opowieść o realiach świata naukowego. Historia na granicy jawy i snu. Symboliczna opowieść o przekraczaniu kolejnych stopni wtajemniczenia. Tym wszystkim jest „Raj na kredyt” – opowieść o młodej kobiecie, która pragnie zmiany, jaką mają jej zapewnić studia doktoranckie i praca naukowa.
Powieść Raj na kredyt, porusza, uspokaja pochłania czytelnika, fascynuje.

Jest to krótka powieść, lecz to nie zmienia jej otwartości, na czytelnika.


Powieść Raj na kredyt jest nie tylko ciekawym doświadczeniem czytelniczym, lecz także podróżą w głąb ludzkiej psychiki. Podróż ta możne nas rozbawić, przerazić, a także wciągnąć, którą drogę wybierzemy zależy od nas samych. Rezultat wychodzimy z tej przygody z czymś nowym, a co może to sprawić ? Tylko i wyłącznie dobra książka.


Czym się różni ta opowieść ? Młoda dziewczyna, nauczycielka języka polskiego, przechodzi przez rutynę życia codziennego, zaczyna studia doktoranckie. Jest to wejście w nowy rozdział, nowy świat oraz szansę na nowe życie. 
Jak nowy rozdział wpłynie na nią ? Jak potoczą się jej losy ?

Przyznam się, że troszeczkę obawiałam się tej powieści i długo ją odkładałam na potem. Czy dobrze robiłam ? Tego nie wiem. 

W końcu się odważyłam po nią sięgnąć i powiem wam, że nie żałuje. Wręcz przeciwnie jestem bardzo zaskoczona, na plus oczywiście i trochę szkoda, że ma niecałe 93 strony.
A ty czy sięgniesz po Raj na Kredyt ? Z pewnością wyjdziesz inna/inny z tej przygody.
Z przyjemnością wam polecam powieść.

Za mozliwość przeczytania książki dziękuję autorce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz