wtorek, 25 kwietnia 2017

Maciej Siembieda - 444 - Premierowo

Maciej Siembieda w swojej książce 444 łączy fakt historyczny z fikcją literacką w bardzo piękny sposób. Jeśli oczywiście można tak napisać . To niezwykłe jak autor poświęcił kilkanaście lat na zagłębianie Chrztu Warneńczyka , co możemy zauważyć w trakcie czytania książki. Książka jest napisana z fabułą, która rozgrywa się w teraźniejszości oraz przeszłości. Skoki między tymi wydarzeniami nie wytrącają czytelnika ze skupienia, co plasuje w całej książce. 444 jest debiutem autora , i to nie byle jakim debiutem , autor wchodzi z rozpędem w świat pisarzy. Podoba mi się również to jak autor dopracował nawet najmniejsze szczegóły w swojej książce . 
Gatunek historyczno-sensacyjny pełen tajemnic, zagadek , ciekawostek, które przyjemnie oraz lekko się czyta , z pojawiającą się nutką humoru. Książka idealna ? Osobiście jestem na tak i cieszę się, że miałam przyjemność czytać tak dobry debiut , książkę . 

Książka 444 bardzo wciąga swojego czytelnika , już od pierwszych stron nie mogłam się od niej odciągnąć . Miłym zaskakującym plusem w całej książce jest to, że autor postanowił przybliżyć postacie występujące w powieści oraz w danych latach i na tyłach książki powstał „dzienniczek"Autor wprowadza swojego czytelnika w świat różnic religijnych, spisków i prób pojednania dwóch religii. Pytaniem pozostaje zakończenie ... Ale jakie ono będzie musicie przekonać się sami , sięgając po książkę 444, z pewnością nie pożałujecie wyboru , książka jest warta, by po nią sięgnąć. I Cieszę się, że mamy tak dobrych polskich autorów , nawet początkujących! 

I z przyjemnością stwierdzam, że czekam na kolejną powieść spod pióra Macieja Siembiedy.


A ty sięgniesz po 444 ? Dasz się skusić ? A może potrzebujesz większej zachęty ? Nie czekaj mamy dobrych polskich autorów! A to jest debiut roku 2017 i naprawdę dobry ! Z przyjemnością polecam wam książkę 444 . Potrzebujemy więcej tak dobrych debiutów !Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Wielka Litera

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz