czwartek, 1 grudnia 2016

Anna Sakowicz - Szepty Dzieciństwa

Główna bohaterka Basia jest zwykłą kobietą jak ich dużo. Posiada swój dom, który zawsze wymaga jakiś napraw. Posiada rodzinę, męża może nie jest idealny, ale jest zawsze, gdy jest potrzebny, dzieci oraz ojca, który zapija się z rozpaczy po stracie żony. Kochająca żona, matka i córka pracuje, lecz nie do końca jest z tej pracy zadowolona, ale pracować trzeba. Posiada obawy, że straci prace, a także co będzie dalej z jej życiem. Jej życie jest wieczną walką na ringu. Pewnego dnia wszystko się zmienia, Basia spotyka dawną koleżankę ze szkoły Ulę, która imponuje jej swoimi osiągnięciami, a także wyglądem. Basia i Ula często się spotykają. Basia postanowiła podreperować budżet i podjęła drugą pracę w biurze. Czym zaowocuje ich przyjaźń?
Powieść Anny Sakowicz skłania czytelnika do refleksji, a także jest bardzo przemyślana. Tak naprawdę ta powieść jest o każdej z nas, tak jak główna bohaterka posiadamy zloty i upadki. Szepty dzieciństwa zapadają głęboko w serca. Ta książka pokazuje nam jak nasze dzieciństwo ma późniejszy wpływ na nasze dorosłe życie, na nasze decyzje. Jest nie tylko emocjonująca, lecz także bardzo pochłaniająca, czyta się ją szybko, przyjemnie, jest lekka. Tu z uśmiechu, po łzy przechodzimy w taką nostalgię co później skłania swojego czytelnika do różnych przemyśleń. Z powieścią Anny Sakowicz spędziłam bardzo miły dzień i nie żałuje wręcz przeciwnie jestem bardzo zadowolona ! 

Ostatnio coraz częściej sięgam po polskich pisarzy i powiem wam, że nie wiem, dlaczego zachwycamy się zagranicznymi książkami, mamy tutaj świetne książki, świetnych autorów / autorki i tego się trzymajmy ! A ja zabieram się za kolejne powieści Anny Sakowicz, bo pisze genialnie !. Z czystym sumieniem mogę wam polecać Szepty dzieciństwa.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorce .

1 komentarz:

  1. Mam ją właśnie w planach :)
    http://przystanekszczescia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń