sobota, 30 lipca 2016

Jan Jakub Kolski - Jańcio Wodnik i inne nowele

To sześć magicznych nowel : Pogrzeb kartofla , Cudowne miejsce , Ułaskawienie , Jańcio Wodnik , Magneto i Pograbek . Co je łączy ?
To wspólne spojrzenia jak i wspomnienia na polskie powojenne wsie .
Z każdej nowel wnioskujemy dwa odczucia , z  pierwszej współczucie zły krajobraz , z drugiej strony coś magicznego co nas ciągnie w te miejsca  , legędy odżywają stają się rzeczywiste .
Poznajemy wszystkie tajemnice    , zbrodnie ludzi  i grzechy tych miejsc .Takie książki nigdy nie należa do tych łatwych , lecz potrafią nas skutecznie do siebie przyciągnąć że chcemy je mieć i czytać .
Po części otwierają nam przed sobą nowe spostrzerzenia  na świat i na ludzi .
Takie książki skutecznie potrafią nam zmienić opinie , odczucia do tych miejsc do tych czynów które ludzie zrobili .
Bardzo się cieszę że dzięki współpracy z wydawnictwem Latarnia mam okacje przeczytać tak świetne książki . Tak naprawde  niezbyt często sięgam po takie typu książki  ,ale gdy już to robię nie mogę o nich zapomnieć na bardzo bardzo długo . I zdecydowanie Jańcio Wodnik i inne nowele będą taka ksiażką o której bardzo długo nie zapomne . Przeważnie w jakiś zbrodniach zawsze szukamy tego drugiego dna  dlaczego ? po co ? co to da ?  Zazwczaj bohaterów  takich książek  , historii motywują trzy rzeczy  : miłość , zemsta , śmierć bliskiej nam osoby . Zazwyczaj przewagę ma zemsta   , bo to ona nam zaślepia wszystko . ale czy warto ? Tego watro się dowiedzieć właśnie z Jańcio Wodnik i inne nowele . Ja wam niestety nie zdradzę jak to się potoczyło u bohaterów tej właśnie historii i książki , ale  mogę was zachęcić byście sami się tego przekonali bo warto tą książkę mieć za sobą by ją przeczytać bo dużo ona wniesie w nasze życie , warto mieć ją też u siebie na półce , biblioteczce . Spewnością nie pożałujecie swojego wyboru by tą książkę przeczytać .

Ja serdecznie dziękuję wydawnictwu za możliwość przeczytania tej książki  .

2 komentarze: