środa, 27 lipca 2016

Aleksander Jurewicz - Lida

Lida jest to opowieść o wspomnieniach 5-letniego chłopca z czasów repatriacji jego rodziny z Białorusi do Polski . 
Są to bardzo bolesne jak i smutne wspomnienia . Przeszłość nigdy nie zostaje w tyle po jakimś czasie wraca jak bumerang z większą siłą . Bohater nie jest w stanie poradzić sobie z tęsknotą za domem rodzinnym . Aleksander Jurewicz w " Lidzie" wpuszcza nas do swoich wspomnień ze swojego dzieciństwa . Dla młodego chłopca , który musi zostawić ukochanych bliskich jest to traumatyczne wydarzenie .
"Lida " jest to bardzo smutna historia lecz pojawiają się też te  dobre momenty . Pamięć lubi nam robić figle i wspomnienia potrafią się mieszać  z tu i teraz pokazując nam że pamięć bywa zawodna . Przyznam się wam że mimo iż książka ma zaledwie 120 stron to nie należy ona do łatwych . Te emocje i przekaz  jaki z niej płynie pokazuje za każdym razem kiedy po nią sięgamy że to dobra decyzja .Osobiście nie żałuje że zdecydowałam się ją przeczytać książka opowiadająca nam o czyiś wspomnieniach nigdy nie należy do tych łatwych ale dają nam wiele do myślenia  jak było kiedyś , co ktoś musiał przeżyć by być tu i teraz . Z przyjemnością mogę  wam polecić książkę Aleksandra Jurewicza " Lida " sama na pewno powrócę do książki nie raz nie dwa .
Za możliwość Przeczytania książki dziękuję Wydawnictwo Latarnia , które mi zaufało i książka jest dzięki naszej współpracy .


A czy wiecie że książka "Lida " została uhonorowana Nagrodą CZESŁAWA MIŁOSZA ? 

1 komentarz: