piątek, 6 stycznia 2017

Kathrin Lange - Serce ze szkła

Główna bohaterka Juli wraz ze swoim ojcem pisarzem spędza przerwę świąteczna na wyspie Martha's Vineyard w posiadłości zamożnego wydawcy. Od pierwszych chwil na wyspie jest zafascynowana małomównym Dawidem, który jest synem właściciela. Charlie jego narzeczona niedawno zginęła spadając z klifu. Juli stara się zbliżyć do Dawida i poznać okoliczności śmierci dziewczyny. Ciekawość może doprowadzić dziewczynę do obłędu. Wkrótce Juli zaczyna słyszeć głosy, a tajemnicza postać w czerwonej sukience usiłuje ją zwabić na skraj urwiska.

Kim jest tajemnicza postać ? Czy Juli pozna prawdę o wypadki Charlie ? Czy znajomość z Dawidem czymś zaowocuje ?Serce ze szkła jest to pierwsza część serii oraz losów Juli i Dawida.

Ja swoją przygodę zaczęłam z tą serią od trzeciego tomu, lecz nadrabiam. Bardzo się cieszę, że miałam okazję przeczytać serie od początku. Serce ze szkła mimo swojego smutnego początku jest bardzo zaskakującą książką. Przyjemną, lekką, którą dobrze się czyta. Historia głównych bohaterów jest bardzo dobrze zbudowana oraz trzyma w napięciu do ostatniej kartki. Katharin Lange przez całą książkę utrzymuje taką świeżość, buduję napięcie między bohaterami a czytelnikiem. Tytuł książki oraz sama historia głównych bohaterów pokazuje nam jak nasze serca potrafią być szklane, wystarczy jedynie mały upadek czy jedno draśnięcie a może pęknąć na drobne kawałeczki, które nie zawsze uda się poskładać. 

To moje drugie spotkanie z autorką Katharin Lange i powiem wam, że to bardzo dobre spotkanie. Serce ze szkła jest zainspirowana słynną powieścią gotycką Rebeka Daphne du Murier.

Za możliwość przeczytania książki dziekuje Bussines and culture .

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz